test

14 Νοεμβρίου 2009

Ελλάδα - Ουκρανία Live

Το φιλμ του αγώνα

90'+3' Λήξη του αγώνα.

90'+2' Κεφαλιά του Κυργιάκου θα περάσει άουτ στην τελευταία ευκαιρία της ελληνικής ομάδας.

90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

83' Αλλαγή για την Ουκρανία. Ο Αλίεφ περνάει στη θέση του Χούσιεφ.

80' Ευκαιρία για την Ελλάδα. Φοβερό σουτ από τον Σαμαρά θα περάσει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.

71' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Μήτρογλου θα μπει αντί του Σαλπιγγίδη.

67' Δυνατό σουτ του Μίχαλικ από μακρινή απόσταση, σε ετοιμότητα ο Τζόρβας, αποκρούει.

65' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Χαριστέας μπαίνει αντί του Γκέκα.

59' Κίτρινη κάρτα θα δει ο Παπασταθόπουλος

55' Ευκαιρία για τους Ουκρανούς στην αντεπίθεση, στον ''ύπνο'' η ελληνική άμυνα, με το σουτ του Μιλέφσκι να περναέι ψηλά άουτ.

48' Καλό σουτ του Σαμαρά έξω από την περιοχή, δεν δυσκολεύεται ο Πιατόφ.

46'Έναρξη του δευτέρου μέρους με μια αλλαγή για τους Ουκρανούς. Ο Γιαρμολένκο θα μπει στη θέση του Ρόταν.

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

44' Ευκαιρία για την Ελλάδα. Σέντρα του Καραγκούνη από φάουλ και κεφαλιά του Γκέκα από το ύψος της μικρής περιοχής, θα μπλοκάρει σταθερά ο Πιατόφ.

43' Δύο καλές στιγμές σε ισάριθμες προσπάθειες του Σαλπιγγίδη από δεξιά, όμως Γκέκας και Σαμαράς δεν πήραν την μπάλα όπως θα ήθελαν για να γίνουν πιο επικίνδυνοι.

36' Στην αντεπίθεση με δύο μπαλιές οι Ουκρανοί, με τον Χούσιεφ να βγαίνει απέναντι στον Τζόρβα και να σουτάρει από πλάγια θέση, αλλά ο Έλληνας τερματοφύλακας έχει κλείσει τη γωνία του και μπλοκάρει.

Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο του αγώνα με το ρυθμό να είναι σαφώς πιο αργός από ότι στα πρώτα λεπτά.

19' Κακή αμυντική λειτουργία της ελληνικής άμυνας, που δεν διώχνει όπως θα έπρεπε, δίνει την ευκαιρία στον Ρόταν να σουτάρει με την μπάλα να περνάει άουτ.

16' Γκολ πετυχαίνει ο Γκέκας, αλλά η φάση είχε διακοπεί με υπόδειξη για οφσάιντ του Σαλπιγγίδη. Ωστόσο το ριπλέι δείχνει ότι ο Έλληνας επιθετικός ήταν σε κανονική θέση.

Αρκετά ορεξάτοι οι Έλληνες διεθνείς στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με καλό ρυθμό το παιχνίδι της Εθνικής, χωρίς ωστόσο να έχει γίνει και η μεγάλη φάση.

6' Σουτ του Καραγκούνη από μακριά, δεν δυσκολεύει τον Πιατόφ.

4' Χτύπημα φάουλ του Σεφτσένκο, αποκρούει ο Τζόρβας που ήταν σε ετοιμότητα και δεν αιφνιδιάστηκε.