twitter
test

12 Ιουνίου 2010

Έγινε της...Κορέας!

Ο Ότο Ρεχάγκελ και οι παίκτες του άργησαν να πιστέψουν πως μπορούν να διεκδικήσουν τη νίκη απέναντι στην Ν. Κορέα και μοιραία γνώρισαν την ήττα με κάτω τα χέρια με 2-0, χάρη σε γκολ στο ξεκίνημα των δύο ημιχρόνων. Άστοχες επιλογές από τον ομοσπονδιακό προπονητή, μόνο στο τελευταίο 20λεπτο απείλησε η Ελλάδα...

Η εικόνα στο πρώτο ημίχρονο ήταν απογοητευτική για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, που δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να απειλήσει και προσπαθούσε να επιτεθεί μονάχα με βαθιές μπαλιές από την άμυνα. Το γρήγορο δεύτερο γκολ τελείωσε το ματς και μόνο στο τελευταίο 20λεπτο με την είσοδο και του Σαλπιγγίδη κατάφερε η Ελλάδα να απειλήσει και να δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες. Πλέον όμως ήταν αργά.