twitter
test

5 Αυγούστου 2009

Live : ΟΣΦΠ- Σλόβαν Μπρατισλάβας.2-0 (Τελικό) . Βίντεο με τα γκολ της αναμέτρησης

Μετά τη νίκη στον αγώνα της Σλοβακίας, η υπόθεση πρόκριση είχε ουσιαστικά κριθεί. Ο Ολυμπιακός έκανε, όμως, το χρέος του και επικράτησε για δεύτερη φορά της Σλόβαν Μπρατισλάβας με 2-0 μπροστά στο κοινό του. Χωρίς να αποδώσουν εξαιρετικό ποδόσφαιρο, οι «ερυθρόλευκοι» έκαμψαν την αντίσταση των φιλοξενούμενων και χάρη στα γκολ των Μαρέσκα (35’) και Ντιόγο (56’) εξασφάλισαν από νωρίς τη συμμετοχή τους στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.90+3' Λήξη του αγώνα

86’ Τρίτη αλλαγή για την Σλόβαν. Ο Τσέρναρ αντί του Χάλεναρ.

80' Τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος στη θέση του Μαρέσκα.

76' Κίτρινη κάρτα στον Μέλμπεργκ του Ολυμπιακού.

75' Χωρίς διάθεση και κίνητρο συνεχίζεται το παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.

70’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Λεονάρντο στη θέση του Γκαλέτι.

64' Καλή ατομική προσπάθεια του Γκαλέτι, ο οποίος πέρασε τον αντίπαλο μπακ από τα δεξιά, αλλά το διαγώνιο σουτ του μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο πορτιέρο της Σλόβαν.
61’ Αλλαγή για τη Σλόβαν. Ο Ομπζέρα αντί του Μάζαρικ.

56’ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό και 2-0! Υποδειγματική αντεπίθεση των «ερυθρόλευκων», ο Γκαλέτι έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά και ο Ντιόγο με ταχύτητα έπιασε την καρφωτή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

53' Αλλαγή για τη Σλόβαν. Ο Γκαούτσο άφησε τη θέση του στον Σιλβέστρ.

46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντιόγο στη θέση του Μήτρογλου.

46' Έναρξη της επανάληψης.