twitter
test

18 Αυγούστου 2009

LIVE: Σέριφ -Ολυμπιακός 0-2 (Τελικό)

Σε εξέλιξη η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Σεριφ Τιρασπόλ στην Μολδαβία. Οι «ερυθρόλευκοι» είναι έτοιμοι να κάνουν το πρώτο βήμα για να πάρουν το προβάδισμα, ώστε να έχουν τα πάνω χέρι στην υπόθεση πρόκριση στους ομίλους. Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα από το www.sport-fm.gr. Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με το Αβρ. Παπαδόπουλο στο 44'.

90+3' Τέλος του αγώνα

87' Κίτρινη κάρτα: Ταρκνισβίλι

81' Αλλαγή για τη Σερίφ: Ο Μπράνκοβιτς στη θέση του Ντιέντιου

81’ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Κώστας Μήτρογλου μόλις μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με την πρώτη του επαφή με την μπάλα, μετά από εξαιρετική ενέργεια μέσα στην περιοχή, έκανε το 2-0 για τους Πειραιώτες

80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μήτρογλου στη θέση του Ντιόγο

79' Ο Λεονάρντο μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, κάνει το σουτ από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε άουτ

75’ Ο Ντουντού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, βρέθηκε απέναντι από τον Ναμάσκο, με τον πορτιέρο της Σέριφ να διώχνει εντυπωσιακά με τα πόδια σε κόρνερ

70' Αλλαγή για τη Σέριφ: Ο Μπουλάτ στη θέση του Αρμπάνας

67΄ Ο Ντιόγο μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων, ανατράπηκε από τον Μπαλιμά, όμως Άτκινς, είπε να συνεχιστεί το παιχνίδι

63' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Λεονάρντο στη θέση του Γκαλέτι

59' Κίτρινη Κάρτα: Ντομί

55' Αλλαγή για τη Σέριφ: Ο Σουβόροφ στη θέση του Βολκόφ

53’ Στο φάουλ ο Γκαλέτι πολλά μέτρα έξω από την περιοχή, εντυπωσιακή επέμβαση από τον Ναμάσκο, με την μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Αβρ. Παπαδόπουλος προσπάθησε να στείλει την μπάλα στην κενή εστία, όμως ο Ροντρίγκεζ την τελευταία στιγμή έδιωξε την μπάλα.

48' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Ντομί στη θέση του Μπράβο

46' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακο! Ο Ντουντού με δυνατό σουτ πολλά μέτρα έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ναμάσκο κάνοντας το 1-0 για τους "ερυθρόλευκους"

45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

44’ Πάλι κόρνερ για τον Ολυμπιακό, η μπάλα πέρασε απ’όλους ο Αβρ. την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Ναμάσκο

40’ Κόρνερ από τα δεξιά για τον Ολυμπιακό με τον Γκαλέτι, η μπάλα έφτασε στον Αβρ. Παπαδόπουλου έπιασε το σουτ στην κίνηση, όμως η μπάλα άουτ

37’ Μεγάλη ευκαιρία για την Σέριφ! Ο Καλίμα από τα δεξιά έκανε τη σέντρα και ο Ντιεντίου μέσα από την μικρή περιοχή απέναντι από τον Νικοπολίδη, προσπάθησε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, όμως πέρασε ψηλά άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

31' Κεφαλιά από τον Κάρποβιτς, η μπάλα μακριά από την εστία του Νικοπολίδη

26’ Σέντρα του Ζεβλάκοφ από τα δεξιά, ο Ντιόγο ανενόχλητος μέσα από την περιοχή έπιασε την κεφαλιά, χωρίς όμως να απειλήσει

21' Κεφαλιά του Ερόκιν σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ

14' Δυνατό σουτ του Ντιέντιου έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε αρκετά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Νικοπολίδη

9' Σουτ του Μαλιμα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

7' Τίποτα το αξιόλογο σε αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

1' Έναρξη του αγώνα

Η σύνθεση της ΣΕΡΙΦ: (Λεονίντ Κούτσουκ) Ναμάσκο, Ροντρίγκες, Ταρκνισβίλι, Ρουάμπα, Κορνέενκοφ, Ντιέντιου, Αρμπάνας, Σουβόροφ, Μπαλίμα, Κάρποβιτς, Εροκιν

Η σύνθεση του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ: (Τιμούρ Κετσπάγια) Νικοπολίδης, Ζεβλάκοφ, Μέλμπεργκ, Αβρ. Παπαδόπουλος, Ραούλ Μπράβο, Λεντέσμα, Ντουντού, Μαρέσκα, Γκαλέτι, Ζαϊρί, Ντιόγο